Jdi na obsah Jdi na menu
 


BERAN

 

21.3 – 20.4.

 Služební plemena narozená ve znamení Berana jsou pro chovatele pravý poklad. Jsou to neúnavní pracanti neznající oddechu. Jejich jediným cílem je sloužit svému pánu a splnit mu všechna jeho přání. Jsou sice tvrdohlaví a někdy jim trvá poněkud déle, než pochopí, co se od nich očekává, ale jsou spolehliví a věrní. Jejich bojovnost a chuť riskovat z nich dělá vážené pomocníky člověka. Špatná výchova je však může změnit v neurvalé rváče, kteří bezdůvodně napadají i členy vlastní smečky. Menší plemena dávají světu pod záštitou Berana malé rozumbrady, kteří jen neradi otevřeně projevují své city. Jejich občasná zbrklost a přehnaná odvaha jim ne vždy dovolí správně odhadnout síly protivníka a potom jsou odkázáni na vaší pomoc. Poskytněte jim ji, jinak se může stát, že neunesou zklamání z vaší zrady a začnou hledat vhodnějšího pána. Jsou inteligentní a dobrosrdeční. Zrozenci Berana se nikdy nebudou jen trpně podrobovat vaší vůli. Nejdříve se musí přesvědčit, že to s nimi myslíte dobře. Mate-li pocit, že se svému pejskovi nemáte čas věnovat, nebo nejste dostatečně trpěliví a důslední, pořiďte si zvířátko narozené v jiném znamení. Berani se buď naučí poslouchat, nebo  naučí poslouchat vás. A to by se vám jako pánům tvorstva asi nijak nelíbilo.

****

 

Co byste měli vědět máte-li doma Berana:

 Zrozenci Berana jsou náchylní na virová a infekční onemocnění.Nezapomeňte je včas dát očkovat. 

 Nikdy nezapomínejte, že nudící se zrozenec Berana je největší nepřítel vašeh uklizeného bytu.

Autoritu u nich nezískáte silou, ale trpělivým a důsledným přístupem. 

  Zrozenec Berana není bezduchý otrok, ani hračka. Chovejte se k němu jako k rovnocennému partnerovi, jinak ho ztrácíte.

      

***

**

BÝK

21.4 – 20.5. 

Jsou emotivní a vášniví, ale jejich city uhasnou stejně rychle jako vzplály. Služební a pracovní plemena, ať se jedná o vlčáka, dobrmana nebo teriéra, jsou vynikající hlídači. Když se je však pokusíte  poštvat ke křižáckému  tažení na sousedovic slepice, zůstanou nevšímaví a vy si v jejich očích pošramotíte pověst. Do pronásledování sousedovic kočky se však pustí rádi a zcela nezávisle na vašem vztahu k tomuto protivnému a umňoukanému stvoření  (tedy podle jejich názoru), co neustále narušuje hraniční pásmo jejich teritoria. Lidová moudrost praví, že pes na řetěz nepatří. O psu zrozeném v tomto znamení to platí dvojnásobně. Jejich duše je svobodná a takové by mělo zůstat i jejich tělo. Býčí psi, bez rozdílu plemene a vyznání, jsou silně citově vázáni na rodinu – „smečku“. Své city však projevují málokdy. Donutíte-li je k tomu, budou nevrlí a protivní. Potřebují dlouhé vycházky a dostatek pohybu na čerstvém vzduchu. Ani maltézáček narozený ve znamení Býka se nesmíří s postavením gaučového mazlíčka! Bez obtíží zvládne po vašem boku pěší túru. Když mu dojdou síly, spolehnou se na vaši pomoc a důvěřivě se uvelebí v batůžku. Vždyť on by to přece pro vás udělal také. Psi a psíci patřící do mužné býčí rodiny nejsou žádní blafálkové. Když je potřeba jejich pomoci, zaútočí bez dlouhých řečí na nejcitlivějším místě. Dovedou se ozvat, mají-li pocit, že jim ubližujete. Honosí se většinou pěknou postavou a jsou z nich výborní chovní psi, plnící své povinnosti k partnerkám s radostí a vřelou náklonností. Nikdy je nebudete muset přemlouvat, aby obhájili svou hrdost a vitalita jim vydrží do pozdního věku. Dohlédněte, ať je partnerky a partneři navštěvují na domácí půdě. Pokud je začnete vodit za nimi, mohli by vám na jaře, kdy pučí příroda a city jsou bouřlivější než dubnové vody, začít utíkat. Je býčí přirozeností nenechat žádnou krásnou psí tlapku na pokoji!

**

Co byste měli vědět máte-li doma Býka

Každý Býk potřebuje pečlivou výchovu a výcvik.

 Zrozenci Býka jsou citliví a potřebují vaší pozornost a pochvalu.

  Býci jsou citově vázáni na celou „smečku“.  I ta sebemenší hádka otřese jejich sebevědomím  a může jim způsobit citové trauma. Málokdy se sžijí s novým majitelem, a proto jim buďte věrní!

 Býci jsou mlsní a mají sklony ke tloustnutí . Věnujte pozornost jejich jídelníčku. 

*

*

**

BLÍŽENCI

21.5 – 21.6.

 Psíci malých plemen narození ve znamení Blíženců jsou rození komici. Pokud ve vás dříme talent cirkusového drezéra, Blíženec ho probudí. Toto znamení dává kabaretním, varietním a cirkusovým představením řadu stálic. Blíženci se uplatní i u filmu, a příliš jim nezáleží zda se vyřádí jako statisti a kaskadéři nebo jako hýčkané a všemi obletované hvězdy. Pracovní, služební a lovecké plemena jsou neocenitelní pomocníci člověka. Blíženci jsou sice trochu svéhlaví a neradi se podřizují disciplíně, ale jejich inteligence, všímavost a schopnost rychle reagovat na změněné podmínky to vynahradí. Když nebudou mít chuť do práce, začnou se tvářit tak nechápavě, že jim nakonec uvěříte a k jejich velké radosti se vzdáte. Jaké překvapení, že nezáludný Blíženec za okamžik splní vámi požadovaný úkol bez chybičky a zcela dobrovolně! Chovat Blížence je časově velmi náročný koníček! Velice dobře chápou a pokud se jim chce, učí se novým kouskům snadno a rychle. Za dobrou péči, lásku a věnovaný čas se odmění  oddaností a všeodpouštějícím pochopením. Majitele Blížence zahřeje u srdce obdiv známých a přátel nad inteligencí a schopnostmi psíka. Není divu, že ten kdo má doma Blížence, je přesvědčen, že tam nahoře ho má někdo rád.

***

***

Co byste měli vědět máte-li doma Blížence

 Blíženci se rychle a snadno učí i to, co je naučit nechcete.

 Nenechte se zmýlit jejich sebevědomým vystupováním. V hloubi duše jsou nejistí a bázliví. Dodejte jim odvahu pochvalou a pamlskem

 Snažte se mezi ním a vámi vytvořit silné citové pouto, získáte věrného a oddaného přítele.

 Nikdy nezapomeňte, ze se váš mazlíček narodil pod záštitou znamení vysoké inteligence. Snadno pozná vaše slabosti a nezaváhá je využít ve svůj prospěch.

*

*

   

*

*

RAK

22.6 – 22.7.

 Jsou nadprůměrně inteligentní (někdy až vychytralí) a velmi dobře učenliví. Musíte je, ale vychovávat odmalička k práci a poslušnosti. S přibývajícími léty začínají lenivět a neochotně se přizpůsobují vašim požadavkům. Služební plemena se však jen málokdy hodí  k drsnějšímu výcviku. Jejich kosti jsou jemně stavěny, vyšší fyzická zátěž je vyčerpává, rychle se unaví a ke všemu o všem dlouho přemýšlejí.  V jádru jsou pacifisti a drží se zásady, že moudřejší ustoupí a nejmoudřejší uteče. Ale i tady se najdou výjimky potvrzující pravidlo. Společenská plemena jsou milá, hravá, přítulná, ale někdy překvapivě trvají na svém.  Pudlíci jsou svéhlavičky, kteří nakonec pokaždé prosadí svou. Volí taktiku pasivní agresivity a chovatel si často ani neuvědomí, kdo že to u nich doma vlastně poslouchá a kdo poroučí. Jsou mlsní, zvědaví a moc a moc milí. Všichni pejsci narození ve znamení Raka se někdy jeví svým chovatelům  jako citově chladní. Neradi dávají na veřejnosti průchod svým citům. Raději vám v nestřeženém okamžiku olíznou ruku nebo bez požádání přinesou bačkory, než by vás čtyřikrát denně vítali bouřlivým štěkotem a překotným vrtěním ocásku. Jejich láska je trvalá a nepodléhá zubu času. Jsou chápaví a k pokleskům svých majitelů tolerantní. Špatně snášejí cigaretový kouř a ocení, když se v jejich blízkosti svého zlozvyku zřeknete. Nejsou ani přáteli bujných večírků vonících připáleným masem a alkoholickými výpary. Přes jejich zřejmý nesouhlas s požíváním alkoholických nápojů si s nimi podnapilí dvounožci rádi povídají. Zrozenci Raka totiž umějí naslouchat! Pod jejich pohledem plným porozumění a soucitu jihnou i ta nejokoralejší srdce a váš miláček nosí ve svém srdíčku spoustu tajemství vašich přátel, ale i náhodných známých. Je mlčenlivý, a ti, kteří se mu svěřují, se nemusí bát prozrazení.

**

**

Co byste měli vědět máte-li doma Raka

   Zrozenci Raka mají mírnou a tichou povahu. Svým chovatelům dokáží vytvořit příjemné prostředí plné harmonie, souladu a pohody.

  Většina zrozenců Raka je přecitlivělá, má skon k hypochondrii a bolestínství. Nenechte je zabývat se svými „bolestmi“ a pořádně je zaměstnejte.

 Všichni zrozenci Raka jsou učenliví a přirozeně inteligentní. Jejich křehká tělesná konstrukce jim však nedává dostatečné dispozice k náročnému výcviku.

  Zrozenci Raka milují svou rodinu. Na nového majitele si málokdy zvyknou. Potřebují proto trvalé a pevné zázemí.

*

*

   

*

*

LEV

23.7 – 22.8.

 Čtyřnozí štěkající zrozenci Lva jsou bezvadní kamarádi, kteří nezkazí žádnou legraci. Jsou oddaní a věrní. Svého pána jsou ochotni poslechnout na slovo a třeba pro něho skočit i do plamenů pekelných. Jejich životním posláním je stát po boku svého milovaného dvounožce v dobách dobrých i zlých. Hned tak něco je nezkruší. Jsou milováni a pokud milují, snášejí hlad i žízeň, teplo i chlad, bez ohledu zda měří v kohoutku patnáct nebo padesát centimetrů. Zle se povede každému, kdo se na vás jen křivě podívá! Klíčovým slovem psa-Lva je chránit a bránit. Lví  jsou dominantní, ostatní čtyřnožce (občas i dvounožce) si podřizují přirozenou autoritou, a je-li třeba i fyzickou silou. Jsou to suveréni, kteří ve smečce vystupují jako její neomezení vládci. Psi narození ve znamení Lva doprovázeli na honech a do bitev  Karla Velikého, byli důstojnými společníky mladého krále Slunce – Ludvíka XIV. Jsou silní, vytrvalí, bez obtíží snášejí fyzickou námahu. Mají dobromyslnou povahu. V podstatě jsou to trochu líná a trochu domýšlivá zvířata. V jádru egocentrici. Jsou však schopni vysokých citů, jako je sebeobětování a čistá, upřímná, nezištná láska. Když jim dáte dostatečně najevo, že si jich vážíte, oceňujete jejich odvahu, obdivujete jejich sílu a skvělý reprezentativní vzhled, udělají vám pro radost, co vám na očích uvidí, a ještě k tomu přidají kousek modrého z nebe. Váš svěřenec je ale také velmi inteligentní a pozná faleš. Prázdné tlachání a mazání medu kolem pusy ho dokáže rozlítit. Chovejte se k němu čestně a otevřeně. Pro Lva je černé vždy černé a bílá barva zůstane bílou. Odstíny nerozlišuje. Hrajte s ním na rovinu a získáte kamaráda i přítele.

*

Co byste měli vědět máte-li doma Lva

   Lvi jsou inteligentní, učenliví a fyzicky nadprůměrně zdatní. Jsou vynikající obranáři, pečovatelky a chůvy. Jsou ideálními společníky dětí, tělesně i mentálně postižených, všech, kteří potřebují soucit a péči.

 Lví přirozeností je vládnout a ovládat. Prosaďte hned na začátku vašeho soužití svou autoritu a nenechte se podmanit.

  Zrozenci Lva jsou ušlechtilá a čestná stvoření. Jednejte s nimi vždy na rovinu, faleš vám neodpustí.

 Lvi jsou náchylní na infekční onemocnění. Nezanedbejte preventivní lékařskou péči a očkování!

**

**

   

*

*

PANNA

23.8 – 22.9

  Psi narození ve znamení Panny jsou klidní a rozvážní. Náhodným pozorovatelům připadají až flegmatičtí. Nepotřebují neustálou pozornost, stačí, když jim dovolíte,  aby se na vaší činnosti podíleli tichým přihlížením. Spoustu věcí odkoukají a brzy se sami naučí otevírat dveře u místnosti i u ledničky (pokud jim to výška dovolí), nosit vám bačkory a noviny, na požádání předvedou sed spatný ve vašem oblíbeném křesle. Když v televizním seriálu uvidíte psa, který řídí automobil, určitě se narodil ve znamení Panny. Při všech svých kvalitách jsou skromní. Vynikají ohleduplností nikdy nežadoní, abyste s nimi šli na procházku i když by to už moc a moc potřebovali. Nenechávejte je trpět a dodržujte pravidelný procházkový harmonogram. S postupujícími lety jsou psi – Panny náchylní k zánětům  močových cest a k tvorbě ledvinových kamenů. Nepravidelné venčení může tyto nepříjemné  zdravotní potíže nastartovat. Zrozenci Panny jsou velmi tišší a vaši sousedi si po dlouhé měsíce nemusejí vůbec všimnout, že vaše rodina se rozrostla o dalšího člena. Mají přátelskou povahu a svou milou nevtíravostí vám zpříjemní i ten nejpošmournější den. Rádi si hrají, ale divoké dovádění bez dodržování pravidel slušného chování je jim cizí. Velmi dbají na čistotu a snaží se udržovat svůj pelíšek  ve vzorném pořádku.  Na rozdíl od psíků narozených ve znamení Býka a Berana se rádi koupou  a návštěva psího kosmetického salonu je pro ně milým dárkem. Našamponovaní, vykartáčovaní, voňaví a vymydlení si vykračují jako králové  – krásnějšího a sebevědomějšího psa v okolí nepotkáte.

*

Co byste měli vědět máte-li doma Pannu

Zrozenci Panny jsou citliví a vnímaví. Nikdy na ně nekřičte, ani je fyzicky netrestejte. Postačí klidná domluva, stresové situace u nich vyvolávají deprese.

 Váš miláček potřebuje majitele, který mi bude schopen poskytnout oporu, ochranu a jistotu, že ho má rád.

 Zrozenci Panny jsou učenliví a pracovití. Za všech  okolností odvádějí vynikající práci, protože jsou od přírody perfekcionisti a puntičkáři.

Všichni zrozenci Panny si potrpí na přísnou hygienu. Udržujte jejich soukromí v čistotě a pořádku – budou šťastní.

*

*

   

*

*

VÁHY

23.9 – 23.10.

Citově se sblíží vždy jen s jedním pánem. Vyjímkou jsou snad jen bíglové.  Tihle strakáči si v rodinné smečce zřídkakdy  vyberou jen   jednoho oblíbence. Jsou zvyklí na život ve větší skupině  a k   ostatním členům společné domácnosti se chovají podle toho, jaké místo      na společenském   žebříčku zaujímají. Vždy se bez reptání  podřídí vůdci a je   jim úplně jedno   jestli hlava rodiny nosí kalhoty nebo  chodí v sukni Instinktivně vycítí, kdo má skutečně otěže v rukou.  Výchova a výcvik  pracovních a služebních plemen má svá úskalí.  Zrozenci Vah jsou často nerozhodní  a v krizové situaci mohou zůstat bezradní.  Příliš se nehodí k výcviku, službě a práci, které vyžadují rychlé a samostatné rozhodování.  Větší psychické zatížení je traumatizuje a vyvolává deprese. Přímé rozkazy a přání  svých majitelů plní rychle a ochotně. Všichni psi i psíci, bez rozdílu plemenné příslušnosti a věku,  jsou ideálními společníky malých i velkých dětí. Milují hry a dovádění, přitom jsou dostatečně rozvážní, aby neohrozili bezpečí a zdraví svých malých pánů. Až uvidíte psa, který se předtím než, než začne přecházet přes ulici, pečlivě rozhlédne na obě strany, můžete si být jistí, že se narodil ve znamení opatrných Vah. Tito čtyřnozí přátelé člověka neponechávají  nic náhodě. Zvláště jezevčíci jsou rození prognostikové. Jejich zahloubaný výraz svědčí o tom, že vás pejsánek zvažuje vše pro a proti, a snaží se vybrat optimální řešení, jak vás co nejrychleji přesvědčit o nutnosti strávit víkend v lůně přírody. Všichni psi – Váhy rádi cestují a o dovolených jsou milými a bezproblémovými společníky.

**

**

Co byste měli vědět máte-li doma Váhu

 Zrozenci Vah jsou učenliví a poslušní. V krizových situacích však zůstávají často bezradní a potřebují vaši pomoc a podporu.

Jejich nekonfliktní povaha z nich dělá ideální partnery dominantních chovatelů.

 Zrozenci Vah si vytvářejí silné citové pouto k celé rodině. Málokdy si vyberou jediného pána. 

 Bez partnera se Váhy cítí osamělé a neúplné. Dopřejte jim radost z partnera nebo partnerky, i vám bude veseleji, zvláště až vás obšťastní potomky.

*

*

   

*

*

ŠTÍR

24.10 – 22.11.

Ze štěňat narozených ve znamení Štíra možná nevyrostou krasavci, ale když se jim budete věnovat a od malička je vychovávat, získáte jednoho z nejlepších pomocníků člověka. Ze psů, kteří mají v rodokmenu napsáno služební nebo pracovní, se stávají ve psím světě jedničky. Chovatelé a cvičitelé však s nimi mají plné ruce práce. Není snadné zvládnout jejich nezkrotný temperament a naučit je potlačit první impulzivní reakci na události. Ač se to nezdá, jsou psychicky zranitelní. Těžko se vyrovnávají s příkořím, ale i ostřejšími slovy, natož fyzickým týráním (za týrání považují i zasloužený trest, jakým může být plácnutí přes zadeček rozdováděného štěněte). Jejich mysl ovládají emoce. Pocity viny, hněvu, hněv vyplývající z flustrace nad neschopností předvídat každý váš krok, to jsou noční můry z Elm Street, po které občas chodí bludné duše psů a psíků narozených ve znamení Štíra. Dopřejte svému mazlíčkovi dostatek času, aby vás mohl důkladně poznat a pochopit. Štíry děsí nejasná perspektiva, tajemství a neznámo. Jsou svým založením racionalisti a fantazie není právě jejich silnou stránkou. Milují jenom pána, kterého chápu a kterému rozumějí. Usnadněte jim to! Nevyrovnaný, rozháraný a zakomplexovaný páníček je pro psíky narozené ve Štíru tím pravým Freedym Kruegerem, bezcitným, vynalézavým a zrůdně sarkastickým příkazem, vzbuzujícím strach a odpuzujícím zároveň. Štíři se snadno dokáží rozhněvat. Projevují tak svou nespokojenost. Věk a dobrá výchova a také milující, ale ne vše odpouštějící pán je naučí lépe se kontrolovat. Časem se z nich může stát dokonalý vzor trpělivosti. Hněv v nich zůstává. Je jen pochován někde hluboko.

**

**

Co byste měli vědět máte-li doma Štíra

Zrozenci Štíra jsou temperamentní bojovníci se silnými dominantními sklony. Chovatel se musí jejich výchově věnovat odmalička  a být velmi důsledný a trpělivý.

 Váš mazlíček musí mít čas, aby vás poznal. Teprve potom se s vámi spřátelí.  Nespěchejte, neznamená to, že by na povrchu chladný a odtažitý Štír neuměl milovat. 

  Pokud si vás mazlíček Štír vybral za kamaráda a přítele, získali jste nejen jeho srdce, ale i důvěru kterou nesmíte zklamat. 

  Štíří trpí ledvinovými chorobami. Prochladnutí nebo nedostatek tekutin může ohrozit jejich zdravotní stav.

*

*

   

*

*

STŘELEC

23.11 – 21.12

Pokud jste se rozhodli pro psíčka, psa, či hafana narozeného ve znamení vitálního Střelce, pak musíte počítat s tím, že jste si obstarali časově velmi náročného koníčka, který vám zaplní větší část volna. Psi Střelci jsou neúnavní a nároční gentlemani. Rádi běhají, plavou, skáčou, aportují, cestují a snad i létají, když jim to povětrnostní podmínky a záliby jejich chovatele dovolí.  Až uvidíte psa, který se nebojí skočit jako profesionál s padákem na zádech z letadla, pak to bude jistě Střelec.  Vyvádějí neuvěřitelné kousky a mají z pekla štěstí. Jejich život je poznamenán neustálým pohybem a změnou. Nečinný psík se nudí a Střelec, který se nudí, onemocní. Váš mazlíček se nadšeně učí všemu novému  a zvládnout nějaký ten kousek mu nedělá problémy. Není sice klaun jako Blíženec a chybí mu mrštnost Štíra, ale zato je velmi přesvědčivý a jeho pohledu se nedá odolat. Potřebuje žít v prostředí, které mu poskytne pocit svobody a volnosti, ale i každodenní jistotu dobrého jídla a teplého a čistého bydlení. V městském bytě jim  iluzi přírody vytvoří květiny a rostliny v květináčích, a pudlíček, yorkshirek, maltézáček, i pekingský palácový psík budou na vrcholu blaha. Doga, boxer, briard a vlčák však přece jen kromě této náhražky budou potřebovat  výlety do skutečné přírody. Chrti jsou dobrými běžci a při dobrém vedení sklízejí na závodištích úspěchy. Chovatel si ale musí umět poradit s nedostatkem vytrvalosti a malou sebedůvěrou. Ze psů-Střelců vyrůstají ostražití hlídači. Jsou sice trochu uštěkaní, ale na samotě nebo na vesnici to je spíše předností než charakterovou vadou.

**

**

Co byste měli vědět máte-li doma Střelce

 Váš miláček vám s potěšením splní každé přání, ale jeho zbrklost mu může přivodit i vážný úraz. Kroťte jeho temperament!

2, Vaše záliba vás bude stát spoustu volného času.

 Váš mazlíček je vitální a hravý. Dopřejte mu dostatek pohybu i hraček, které by ho zabavily po dobu vaší nepřítomnosti.

 Dámy narozené v tomto znamení příliš netouží po mateřství. Nenuťte je, aby přijaly vámi vybraného partnera i potom, co ho odmítnou. Mohlo by jim to přivodit těžkou neurózu.

*

*

   

*

*

KOZOROH

22.12 – 20.1.

Není snadné si získat jejich lásku a věrnost. Jsou velmi kritičtí a přísně posuzují chování svého majitele. Nikdy neodpustí zradu ani nečestné jednání. Když je bezdůvodně uhodíte, budou si to pamatovat celý život a jednou vám to oplatí. Právě o psích zrozencích  Kozoroha platí ono bulteriovské  Ernsta Thompsona Setona „buďte na ně hodní, je to bezpečnější!“  Dobře si zvažte všechna pro a proti, pokud si chcete pořídit domácího pejsánka narozeného ve znamení Kozoroha. Je to závazek na celý život!  Na nového majitele by si zvykal jen velmi těžce a hlavně by už nikdy žádnému dvounožci nevěřil.  Psi narození ve znamení Kozoroha jsou vytrvalými a důslednými pomocníky člověka. Od plnění jejich povinností je nedokáží odradit žádné těžkosti. Z velkých psů služebních a pracovních plemen vyrůstají vyrovnaní, klidní a spolehliví přátelé svých pánů. Jsou vynikajícími ochránci a chůvami malých dětí. Zbožňují je a jsou ochotni pro ně  udělat všechno. Psíci menších plemen však často upadají do depresí a nesnášejí, když se k nim lidé chovají jako k roztomilým plyšovým hračkám. Mají silně vyvinutý cit pro vlastní důstojnost a vyžadují respekt. Neradi se mazlí a šišlání a pusinkování jim způsobuje komplexy a husí kůži. Všimněte si jejich chůze! Kolik je v ní hrdosti! Tak se pohybuje španělský grand a ne patolízalský plebejec! A je úplně jedno, jestli je vaším přítelem čistokrevný voříšek, pudlík, špicl, nebo papillon. Váš miláček je samostatný, šikovný a soběstačný. Stejně jako všichni živí tvorové potřebuje i on především lásku. Dejte mu ji. Dokáže ji přijmout a vrátit ji. Ne sice se španělskou okázalostí, ale čestně a do konce života.

**

**

Co byste měli vědět máte-li doma Kozoroha

 Váš  mazlíček je vytrvalý a důsledný v plnění svých povinností. Je velmi učenlivý a šikovný, pohybově nadaný a inteligentní.

 I když získáte jeho lásku a přátelství, vyhýbá se většina zrozenců Kozoroha mazlení a něžnostem. Považují to za nedůstojné.

 Zrozenci Kozoroha si zvyknou jen na jednoho pána. S jeho ztrátou se zhroutí celý     jeho svět.

 

    Jsou jako kus ledu. Když  je poprvé uchopíte do ruky, ztuhnou vám prsty. Držte je  déle a začnou se příjemně rozehřívat. Držte je příliš pevně a popálíte se.

*

*

   

VODNÁŘ

21.1.- 18.2.

Jsou trpěliví, vnímaví a inteligentní. Mají srdečnou a sympatickou povahu a snadno si získávají lidská srdce. Nevynikají fyzickou silou, stavba těla je spíše křehká, jsou drobnější postavy, ale velmi samostatní a vynalézaví. Každý pes, psík a psíček narozený ve znamení Vodnáře  je osobností s velkým O  a ke štěstí potřebují především pocit svobody, nezávislosti a volnosti. Jakmile mají pocit, že žijí v kleci, začnou chřadnout a usychat. Jsou snadno ovlivnitelní a poslušní. Poslušnost odmítnou jen tehdy, když mají pocit, že je ohrožena jejich svoboda. Arogantní a netrpělivý chovatel, který chce mít psa rváče, se musí poohlédnout po mazlíčkovi stojícím pod ochranou jiného znamení. Psi – Vodnáři jsou oddaní kamarádi svých pánů, ochotni snášet s nimi dobré i zlé. Líbí se jim ve volné přírodě, u táboráku i na uliční dlažbě ve městě. Všude je totiž tolik věcí, které dávají látku k přemýšlení.  Psi Vodnáři jsou pečliví pozorovatelé. Sledují své majitele, jednotlivé členy rodiny, sousedy a informace ukládají v paměti. Dokáží je analyzovat, vyvodit z nich závěry a použít je. Jsou vynikající kombinátoři. Málokdy jsou však schopni využít je k vlastnímu prospěchu. Jsou na to příliš líní a netrpěliví. Jejich mysl je zaměstnána takovou spoustou událostí, že považují za ztrátu času se u některé z nich déle zdržovat. Jejich výchovu a výcvik zvládne i méně zkušený chovatel, nesmí však být nedůsledný a snažit se vše uspěchat. Psi narození ve znamení Vodnáře jsou tak trochu filozofové a rádi o všem hloubají. Musí mít dost času si o všem popřemýšlet.

 

Co byste měli vědět máte-li doma Vodnáře

 Domácí mazlíčci narození ve znamení Vodnáře jsou velmi tolerantní k chybám a nedostatkům svého majitele. Nikdy jim však neodpustí hrubost a násilí.

  Zrozenci Vodnáře jsou nezávislé a samostatné osobnosti. Potřebují však žít v klidném prostředí. Neustálé napětí a nejistota je může proměnit z mírných a přátelských tvorů v hysterická stvoření se sklony k sebezničení.

 Milují děti a jsou vhodnými domácími mazlíčky do velkých rodin se spoustou dětí.

  Jsou velmi učenliví  a snadno ovladatelní. Nejsou však příliš fyzicky zdatní a chybí jim trpělivost.

*

*

   

*

*

RYBY

19.2 – 20.3.

Psi narození ve znamení Ryb zůstávají do pozdního stáří naivními a věčně udivenými štěňátky. Je snadné je oklamat. Jsou přítulní a důvěřiví, nečekají zradu a svět vidí přes růžové brýle vaší lásky. Nevěří v lidskou zlobu a zlo je pro ně příliš abstraktním pojmem. Ztratí-li důvěru v člověka, zahynou. Své pány milují věrně a oddaně po celý život a jsou ochotni se kvůli nim kdykoliv obětovat. Mějte je ale stále na očích a na ulici je nenechávejte bez dozoru. Nikdy je nenechte uvázané před obchodem nebo volně pobíhat. Snadno byste o svého kamaráda mohli přijít. Důvěřivě odejdou s každým, kdo jim projeví jen trochu sympatií. Přes zdánlivou jednoduchost a průhlednost jsou psi narození ve znamení Ryb složité a komplikované osobnosti, skrývající nejednu záhadu. Je jim vlastní určitá citová rozporuplnost, důsledek rozdvojení tohoto zvláštního znamení (vzpomeňte naší na grafický symbol Ryb, jsou to dvě ryby plující proti sobě), které je činí zranitelnějšími a méně odolnějšími než jsou zrozenci jiných znamení.  Psi - Ryby vidí sami sebe nejen jako součást naší společnosti a kultury, ale ztotožňují se s přírodou a kosmem. Kdesi v hloubi jejich podvědomí  dřímá duše pravěkého psa žijícího volně a svobodně pod ničím nespoutanou oblohou, patřící jen slunci, měsíci, hvězdám a ptákům. Zrozenci Ryb intuitivně cítí, že život není podřízen ani tak společenským, jako vesmírným zákonům. Toto vědomí jim dodává na tajemnosti a záhadnosti, dělá je silnějšími, ale také oslabuje jejich psychiku, která se musí vyrovnat s neslučitelností přírodních principů s moderní společností uměle vytvořenou lidmi.

**

**

Co byste měli vědět máte-li doma Ryby:

Váš mazlíček je velmi důvěřivý. Má rád lidi a naivně věří, že oni jeho také. Nenechávejte ho samotného a mějte ho neustále na očích.

 Zrozenci Ryb jsou velmi intuitivní. Vycítí nebezpečí i přírodní katastrofy, ale také faleš ve vašem okolí.

Váš mazlíček je plachý, bojácný a chybí mu sebedůvěra. Dodejte mu ji!

  Váš mazlíček potřebuje mnohem více lásky a porozumění než zrozenci ostatních znamení. Je mnoho důvodů proč mu je dát.